Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
2015 Çeyizlik Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri

2015 Çeyizlik Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri

Merhabalar kadinlarinsesi.com ziyaretçileri sizler için yeni ve güzel olduğunu düşündüğümüz yemeni tığ oyalarının farklı modellerini sunuyoruz.birbirinden  güzel yemeni oyalarının gelin bohçalarının vazgeçilmezleri arasında olduğunu bilmeyenimiz yoktur. komşulardan ,netten  görsellerden bolca araştırma yaparak  en güzel modelleri araştırıp yapmaya çalışırız.

Tülbent, yemeni günümüzdeki en bilindik adıyla yazma.. İncecik kumaştan olup, kenarına en güzelinden tığ ,iğne ,mekik ve boncuk oyası ister yazmalar. Tesettürlü bayanların özellikle evlerinde ve komşu akraba gibi yakın çevre gezmelerinde kullandıkları yazmalar, kenarlarına en şık ve zarif yeni yazma kenarı oyalarından işlendiğinde gerçekten çok güzel oluyorlar . Annelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz yani büyüklerimiz bu en güzel oyalı yazmaları hediye alırken ve kullanırken mutlu oluyorlar. Tabi yazma deyince, tesettürlü genç kızlarımızın çeyizi için de, en yeni model yazmalar alınıp, en şık ve en güzel şıkır şıkır yazma kenarı örnekleri yapılması gerekiyor.
En azından şöyle 10 – 15 tığ oyası 10-15 iğne oyası 5-10 tane boncuk 5-10 tanede mekik oyası çeşitli renklerde ve çeşitli yazma kenarı oyalarıyla işlenmiş tülbentlerin olması tercih edilir.Aslında hep tesettürlü bayanlar diyoruz ama çok şık en yeni yazma kenarı örnekleri ile işlenmiş yazmaları, açık ve modern kesim bayanlar da dekor amaçlı evlerinde veya şal gibi ya da flar gibi boyunlarında da kullanabiliyorlar. Yazmalar, tığ işi oya yapılabildiği gibi iğne oyası ve mekik oyası ile de çok şık oyalanabiliyor. Fakat bunları tek tek ele almak istiyoruz. Bu yüzden bu yazımızda sadece tığ işi ile oyalanmış yazma kenarı örneklerinden bahsedeceğiz. Çünkü çok ama çok güzel yazma kenarı örnekleri var.

Hepsini bir galeride toplamak biraz zor. Daha çok resimler ile daha çok örnek göstermek istiyoruz sizlere. Şimdi sizinde elinizde güzel bir yazmanız varsa, galerimizdeki sıralı oyalardan ya da çiçek motifli oyalardan yararlanarak maharetinizi ortaya koyabilirsiniz. Hatta dantel işin içine girdiğinde her zaman dediğim gibi evde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Aile bütçenize katkı, kendinize harçlık yapabilirsiniz. İşte bayanlar ben oyadan anlamam, yazma kullanmam demeyin, elbet bir gün işinize yarar ya da işinizi görür.

BİLGİLER
tarafından 02 Temmuz 2015 - 04:35 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 6.160 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Örgü Örnekleri
Örgü Örnekleri

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Çeyizlik Örgü(5 Şiş,Tunus İşi ,Tığ İşi) Patik Modelleri-Örnekleri
Çeyizlik Örgü(5 Şiş,Tunus İşi ..

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Bayan Kısa Saç Modelleri
Bayan Kısa Saç Modelleri

Sevgili Kadinlarinsesi.com ziyaretçileri kısa saç modelleri  ve kısa saç kesimleri, kusursuz makyaj... [Devamı]

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ
ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ..

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ Bu gün sizler için en güzel örgü bebek battaniyesi modellerini... [Devamı]

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı  Modelleri
En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenar..

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri #gallery-6 { margin: auto; } #gallery-6... [Devamı]