Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bugün çeyrek altın ne kadar? Gram altın ve cumhuriyet altını kaç lira oldu? 31 Mart Cumartesi altın fiyatları bugün

Altın rekora doymuyor, aldı başını gitti. Birikimini altınla yapan yaşadı. İşte bugünkü altın fiyatları …

Bugün çeyrek altın ne kadar? Gram altın ve cumhuriyet altını kaç lira oldu? 31 Mart Cumartesi altın fiyatları bugün
Altın bugün yine yükselişte! Son haftalardaki genel yükseliş bugün de sürecek gibi görünüyor. Yatırımcısının merak ettiği gram altın 168,49’dan alınıp 168,60 liradan satılıyor. İşte 31 Mart 2018 Cumartesi 2018 çeyrek altın kaç lira? Altının gramı ve cumhuriyet altını ne kadar oldu?

Altının yükselişi sürüyor! Altının hem hediye hem de yatırım aracı olarak kullanılması altın fiyatlarının sürekli olarak değişmesine neden oluyor. Yatırım yapan vatandaşlar her gün altın fiyatlarındaki hareketliliği yakından takip ediyor. Altında son fiyatlar merak ediliyor. Peki 31 Mart Cumartesi günü yani bugün çeyrek altın kaç lira? ve Gram altın ve cumhuriyet altını ne kadar oldu?
İşte 31.3.2018 güncel altın fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

168,49 liradan alınırken, 168,60 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN KAÇ LİRA?

Çeyrek altın ise 270,09 liradan alınırken 276,20 liradan satılıyor. Yarım altın da 538,49’dan alınırken 552,40 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1115,00 liradan alınıp 1127,00 liradan alıcı buluyor. Ziynet 2,5 de 2700,91 liradan alınırken 2743,41 liradan satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NEDİR?

Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

ALTIN NERELERDE KULLANILIR?

Bugüne kadar yeryüzünden çıkarılan bütün altının yarıdan fazlası hükümetlerin ve merkez bankalarının elindedir. Gerek her ülkede kâğıt para emisyonunun güvencesi olarak, gerek milletlerarası bir ödeme aracı olarak eskiden beri büyük önem taşıyan altın, metalle çalışan zanaatçıların gözünde de değerini korumaktadır. Kuyumculukta altının genellikle gümüşlü, palladyumlu, bakırlı veya platinli alaşımları çok kullanılır.

Elektrik iletkenliği yüksek (gümüş ve bakırdan sonra) ve kolayca kimyasal tepkimeye girmeyen altın en çok elektrik ve elektronik sanayilerde bağlantıların, terminallerin, baskı devrelerinin, transistörlerin ve yarı iletken sistemlerin kaplanmasında kullanılır. Üstüne düşen kızılötesi ışınların yaklaşık yüzde 98’ini yansıtarak geri çevirebilen ince altın levhalar, uzay elbiselerinin başlığındaki göz deliklerinde zararlı ışınlardan korunmayı ve sun’i uyduların yüzeylerinde sıcaklığın denetlenebilmesini sağlar. Büyük büro binalarının pencerelerinde de gene ince levhalar halinde altın kullanılması, yalnız estetik açısından değil, bu yansıtıcı yüzeyin çevreyle ısı alış-verişini büyük ölçüde azaltmasından kaynaklanır. Lal camlara parlak kırmızı rengini veren, camsı kütlenin içinde kolloidal halinde dağılmış olan çok az miktardaki altındır.Ancak insanlar çoğunlukla takı ve süs eşyası içinde kullanır.

BİLGİLER
tarafından 01 Nisan 2018 - 11:55 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 41 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Örgü Örnekleri
Örgü Örnekleri

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ
ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ..

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ Bu gün sizler için en güzel örgü bebek battaniyesi modellerini... [Devamı]

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı  Modelleri
En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenar..

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3... [Devamı]

Nakış Tasarımları  Videolu Anlatım
Nakış Tasarımları Videolu Anl..

https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/nakışş.mp4 https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/nakışşş.mp4 #gallery-4... [Devamı]

Örgü Ayakkabı ve Bot Yapımı
Örgü Ayakkabı ve Bot Yapımı..

https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/bot.mp4 https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/ayakkabı.mp4 #gallery-5... [Devamı]