• DOLAR
  $2.117,8000
 • EURO
  $1,2762
 • ALTIN
  $54.861,9100
 • BIST
  $249,1900
İŞLEMELİ ANLATIMLI ÖRGÜ BEBEK ÇOCUK YELEK MODELLERİ

İŞLEMELİ ANLATIMLI ÖRGÜ BEBEK ÇOCUK YELEK MODELLERİ

İŞLEMELİ ANLATIMLI BEBEK ÇOCUK YELEK MODELLERİ

96 ilmekle başlayıp 4 sıra haroşa örüyoruz.24 ilmek örüp 1 artır 1 ör 1 artır 10 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 40 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 10 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 24 ilmek diğer ön için ör.(96 ilmeği yelek ölçerken ayrımını 10 ar ilmek kollar için(20) ilmek önler arkadan ise 8 ilmek fazla olacak şekilde ayırabilirsiniz).Tersten ön haroşalar hariç hepsini ters örüyoruz,düzden artırdığımız yerlerin kenarlanıda artırıyoruz.Yani her seferinde ortada iki ilmek artacak.Bu şekilde 7. sırada her iki kenarlarında 7 şer ilmek artırdıktan sonra sonuncuda 2 sıra artırılan ilmekler hariç,hepsini haroşa örüyoruz.Tekrara artırmaların tam ortasından yeniden başlıyoruz bu şekilde 3 dilim yapıp kolları kesiyoruz.Dilimlerin tam ortasında dilimin yarısı öne yarısı kola gidecek şekilde kol kesiminden sonra 8 ilmek haroşa 2 ilmek düz farklı bir renk ile 3 ilmek haroşa 5 ilmek düz ,3 ilmek haroşa bu şekilde 2 sıra ördükten sonra diğer sırada iki tarafından birer ilmek al tekrar iki ilmeği 1 artır tersten ters örüp düz yüzünde iki ilmeği bir al tekrar artır 3 ilmek ör 2 ilmek bir al hem artırıp hem kesiyoruz böylece ilmek sayımız eşit kalıyor.Diğer sırada ortada kalan 3 ilmeği harpşa örüyoruz ve örneğimizi tatamlamış oluyoruz 4 sıra haroşa örüp kesiyoruz.

Kullanılan ip : ebruli ve turuncu bebe yünü

Şiş :2,5

Kol Kesimi:Kol kesimi ; Büyük iğneye kendi örgü ipinden takıp  iki ilmeğe geçiriyoruz.Tekrara başladığımız bir defa daha dolayıpşişten bırakıyoruz. İki ilmeği böylece  hepsini tamamlayıp  kolları kesmiş oluyoruz.

İlik Kesimi: 8 ilmek haroşadan iki ilmek örüp 2 ilmek topla 2 ilmek 1 topla ve 2 ilmeği tekrar ör.Böylece 6 haroşada kalıyor. o sırayı tekrar örüp tekrar oraya geldiğimizde kestiğimiz iki haroşanın ortasında  2 artırma yapıp tekrar 6 olan haroşanın sayısını 8 ‘e çıkarıyoruz,bu şekilde örmesi kolay yakadan başlamalı yeleğimizin düğme ilik deliği açılmış oluyor.

Bu örnek için 15 sırada bir ilik açılmıştır.

sonrada artırmadaki boş kalan kısmı iğne ile işliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM