• DOLAR
  7,2915
 • EURO
  8,5355
 • ALTIN
  477,20
 • BIST
  1,1787
KADINLARIN SESİ,28 ŞUBAT MAĞDURU KADINLAR

KADINLARIN SESİ,28 ŞUBAT MAĞDURU KADINLAR

28 şubat mağduru kadınlar

KADINLARIN SESİ,28 ŞUBAT MAĞDURU KADINLAR

Sponsor Bağlantılar

FATMA BENLİ

İstanbul doğumlu aslen Kastamonulu’ olan Fatma Benli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezundur. Marmara Üniversitesinde 28 şubat başörtüsü yasağı nedeni ile başını açmakla okulunu  bırakmak arasında bir tercihe  zorlandı yarıda bıraktığı Özel hukuk alanındaki yüksek lisans eğitimini 2015 yılında tamamlamıştır. Mecidiyeköy’de özel bir hukuk bürosu bulunmaktadır.

2009 yılında ismi Georgetown Üniversitesi tarafından yayımlanan “DÜNYANIN EN ETKİLİ 500 MÜSLÜMANI” listesinde yer almıştır. 2012 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURULU üyeliğine atanmış 2015 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür.2013 yılında Akil İnsanlar Karadeniz Grubu sekreteri olarak görev yapmıştır.

Uluslararası Hukukçular Birliği’nin Türkiye temsilcisi olan Fatma Benli, 12 seneyi aşkın bir süre değişik kadın ve hukuk derneklerinin yönetim kurulunda görev yapmış, insan hakları konusunda yurtiçi ve Harvard Hukuk Fakültesi ile Birleşmiş Milletler Kadınlara Karşı Ayrımcılığın Kaldırılması Komitesi (CEDAW) dâhil yurtdışında sayısız sunum gerçekleştirmiştir.

Din ve vicdan özgürlüğü, kamusal alan, ifade özgürlüğü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Tasfiye Edilmesine Dair Sözleşmesi, kadına karşı şiddet, töre cinayetleri, mal rejimleri ve değişik kadının insan hakları konularında yayımlanmış kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunmaktadır.

kadınların sesi (2)

 

Sponsor Bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM