• DOLAR
  $3.717,2400
 • EURO
  $1,0739
 • ALTIN
  $61.573,3600
 • BIST
  $182,9000
KADINLARIN SESİ’Çocuk gelin’ evliliğine 6 yıl 8 ay hapis

KADINLARIN SESİ’Çocuk gelin’ evliliğine 6 yıl 8 ay hapis

kadinlarin sesi (6)

‘Çocuk Gelin’ Evliliğine 6 yıl 8 ay hapis

Ajansların haberine göre; Mimar Sinan Mahallesi 8575 Sokak’ta oturan kepçe operatörü Ahmet Tekeli, 12 Ağustos 2007’de 14 yaşında olan komşusunun kızı Suna Altıparmak ile ailelerin de onayıyla evlendi. Suna’nın yaşı küçük olduğu için nikah kıyılmadı.

İstanbul’a taşınan çiftin 2009 yılında Üsküdar Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘Sevde’ adını verdikleri bir kızları dünyaya geldi. Annenin yaşının küçük olduğunu fark eden hemşireler, polise bilgi verdi.

Bunun üzerine Ahmet Tekeli hakkında soruşturma başlatıldı.Genç çift daha sonra Osmaniye’ye göç ederken, soruşturma sonunda Ahmet Tekeli hakkında ‘Nitelikli cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından Osmaniye 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Dava devam ederken çift 2010 yılında resmi nikah yaptı. 2011’de Şaban Mete, 2012’de de Ecrin adında iki çocuğu daha olan Ahmet Tekeli, dava sonunda 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı ve 10 Şubat 2015’te cezaevine konuldu.

Şimdi 22 yaşında olan Suna Tekeli, eşiyle severek evlendiğini söyledi. Eşinin tahliye edilmesini istediğini belirten Tekeli, şunları söyledi:”Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum ve eşimin beraatını istiyorum. Onun hiçbir suçu yok, tek suçu evlenmekti. Eşim çocuklarıyla ve benimle mutluydu. Çocuklar her gün babalarını soruyorlar ve ben de ‘askerde’ diyorum. Bu evlilikten dolayı hiçbir şikayetçi yok. Annem babam kendi rızalarıyla verdiler.

Hiçbir şikayetçi yokken hakim ceza verdi ve şu anda boş yere yatmakta. Birkaç defa Cumhurbaşkanımıza mektup yazıp savcılarımızın yanına çıktım ama ‘Yapacak bir şey yok’ diyorlar. Ben eşimin cezaevinden çıkıp çocuklarına kavuşmasını istiyorum.”Anne Saniye Tekeli de oğlunun suçsuz yere cezaevine konulduğunu öne sürüp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyerek, “Cumhurbaşkanım, benim çocuğumun hiçbir suçu yok. Küçük yaşta eşi ile evlendiği için 6 yıl 8 ay bu ceza verildi. Boşu boşuna yatırılmakta ve asıl mağduriyeti siz yapıyorsunuz. Çocuğumun çıkmasını istiyorum. Bu konunun üzerinde bizzat durun, sesimizi duyun” diye konuştu.Çiftin 4 yaşındaki oğlu Şaban Mete ise, babasın askerde olduğunu belirterek, “Onu çok özledim. Artık yanımıza gelmesini istiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM