• DOLAR
  $2.117,8000
 • EURO
  $1,2762
 • ALTIN
  $54.861,9100
 • BIST
  $249,1900
Öksürüğü Hemen Kesen Kür Tarifi

Öksürüğü Hemen Kesen Kür Tarifi

Öksürüğe  Kara Turp Ve Bal
Öksürüğe  kara turp ve bal, Kış aylarında nezle, grip gibi soğuk algınlığına karşı yapılabilecek turp ve bal ile oluşan öksürük gibi rahatsızlıkların giderilmesi sağlanır. Bu ikili sürekli öksürüklerde ve kuru öksürüklerde şifa kaynağı olarak kullanılır. Turpta bulunan antibiyotik özelliği sebebiyle vücutta bulunan enfeksiyonlara karşı savunma amaçlı kullanılır. Bu karışımın kış aylarında sık sık kullanılması gerekir. Kanı temizleme özelliği bulunan bu bitkinin faydaları saymakla bitmez. Siyah turp ile oluşturulacak kür sık sık uygulandığı zaman vücutta bulunan enfeksiyon ve gribal öksürük gibi problemlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Siyah turpun faydaları
Siyah turp bağışıklık sistemini güçlendiren; soğuk algınlığı, öksürük, bademcik iltihabı gibi hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılır.
Ayrıca kansere karşı koruyucu etkisine sahip olduğundan dolayı kanda bulunan zehirli maddeleri temizler ve idrar söktürür.
Bu bitki romatizmal hastalıklara, kalp ve damar sertliğine oldukça faydalı bir bitkidir.
İçerisinde bulundurduğu ısıtıcı özelliğinden dolayı özellikle de boğaz hastalıklarında oldukça etkili bir tedavi şekli olarak kullanılırken; öksürük gibi problemlerde büyük faydalar sağlar.
Turp içerisinde bulundurduğu maddeler sebebiyle astım hastalarının solunumunu düzenleyici etkiye sahiptir.
Turp bitkisi tüketildiğinde diş etlerinde bulunan kanamaları giderir ve diş etlerini güçlendirerek geri çekilme gibi olayları engeller.
İçerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineraller dolayısıyla sık sık sofralarda bulundurulması gereken gıdalar arasında yer alır.

Siyah turpun öksürüğe karşı oldukça faydası vardır. Boğazda bulunan enfeksiyonların giderilmesinde ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi etkisinden dolayı kullanıldığı zaman vücutta olan bakteri ve enfeksiyonları yok etmesi sebebiyle tedavi amaçlı kullanılır.

Öksürüğe karşı yapılacak turp kürü
Bu yapacağımız uygulama oldukça faydalı olup, yeterli sürede uygulandığı zaman oldukça büyük şifa kaynağı olarak kullanılır. Yapacağımız bu kür için gerekli olan malzemelerimiz şöyledir:
1 adet büyük boy kara turp
1 tatlı kaşığı bal
Öncelikli olarak yapacağımız bu yöntem sayesinde elde edeceğimiz turpun suyu ile vücutta bulunan kuru öksürük ve grip gibi salgınlardan kurtulmuş oluruz. Bu işlem için turpun kapağını keserek içini bıçak yardımıyla veya kaşık yardımıyla oymak gerekir. Oyduğumuz turpun parçalarını atmayarak salata gibi gıdaların içerisinde değerlendirebiliriz. Siyah turpu oyduktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı bal koyarız. Bal yoksa içerisine toz şeker koyarak kestiğimiz turpun kapağını üzerine kapatarak; bir gün bekletiriz. Bir gün sonra turpun suyu çıkınca suyunu alarak öksürük olan kişinin içmesi sağlanır. Öksürüğü olan kişinin öksürüğünün azaltılması sağlanır. Yaptığımız turpun suyunu aldıktan sonra turpun içerisine tekrar bal koyarak ertesi gün tekrar suyunun çıkmasını sağlarız. Bir turpa iki sefer bu uygulama yaparak kullanabilir. Bu yapacağımız işlemi yedi gün boyunca tekrarlayarak uyguladığımız takdirde öksürük olan kişinin öksürüğünde azalmalar gözlenir. Ancak sürekli tekrar eden öksürük için doktor kontrolü gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM