Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bebek Çocuk Örgü Yelek Örnekleri

bebek örgü modelleri

anlatımlı resimli.örgü bebek yelek

gerekli malzeme:Bebe yün iplik,iki buçuk numara şiş

bebek yeleğimizi süslemek için; Bebe yün iplik yeşil renkli

Bebekler için elde örülmüş 0-1,5 yaş aralığı kullanıma uygundur.

92 ilmekle başlanıp 4 sıra haroşa örüyoruz.5.sırada ilik ve düğme kenarları için 8 haroşa örüyoruz.10 diz (önden düz,arkadan ters)örüyoruz(sağ ve sol ön için)(ilik koymayı untmayın)1 artırıyoruz 3 örüp 1 artırıyoruz 10 örüp 1 artır 3 ör 1 artır(kol için)arkası için; 30 ilmek arkaya koyuyoruz ve yukarıda anlattığımız kol ayarını tekrarlıyoruz ve diğer önde yukarıdakinin aynısı (kol artırmaları ise 1 artır 3 ör 1 artır ikinci arturdığın ilmeğin bir öncesinde artırıp artırdığın yeri ör 3.sıradada aynısını yapıyoruz.İki renkli olursa istediğin yere rengi koyabilirsin böylece koltuğa kadar geliyoruz.Yukarıdan aşağıya 8 tane artırma olması gerekiyor.Daha sonra kolları için 3 sıra haroşa örüp kolları kesiyoruz.Kollara 58 ilmek 1. kol 58 ilmek ikinci kol ayırıp  sağ ve sol önün toplamının arkadan  8 fazlası olması gerekiyor.Kolları kestikten sonra 8 ilmek haroşa örüp 1. sırada  7 düz örüp renkli ipi örüp 7 ilmeğin önünden arkaya  doğru artırıp öylece bırak 4 ilmek haroşa ör renkli ip haroşanın arkasında kalacak tekrar  7 ilmeği ördükten sonra renkli ipi tekrar 7 ilmeğin üzerinden örmeden geçir ,böyle dört sıra her gidiş gelişte tekrarala  4 sıradan sonra  1 sıra boş örerken 4. ilmeği bırak ve alttan geçirerek fiyonk şeklini ver.Daha sonra 3 sıra haroşa ör böyle aşağıya doğru 7 fiyonk oluncaya kadar örmeye devam edelim. 5 sıra (gidiş geliş 1 sıra) haroşa ör ve yeleği kes.

İlik kısmı; 8 ilmekten 2 ilmek örüp 2 ilmek bir,iki ilmek bir alıp tekrar iki ilmek örüyoruz.Şişimizde 6 ilmek kalıyor bir dahaki dönüşümüzde 2 bir,2 bir aldığımız ilmeklerin ortasında iki tane artırıyoruz ve dönüşte onlarıda örüyoruz.Böylece ilik açılmış olur.

Temizlik:Çamaşır makinesi; 30-40 derece ve elde yıkama tercih edilmelidir.Deterjan seçiminde yerli ürünler tercih edilmesi türkiye ekonomisi için çok önemlidir.Memleketimizi ve kendi insanımızı sevdiğimiz,değer verdiğimiz ; Bizim insanlarımızın ürettiği ürünleri satın alarak ispatlanmış olur.

ÖRGÜ ÖRERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;
Öncelikle ; örgü örerken tığ,şiş veya iğne batması kazalarına karşı azami dikkatli olunarak örülmelidir.
Örgü Nasıl Yapılır? Örgü örerken nelere dikkat etmeliyiz?
Örgü kalitemiz, örgümüzün gevşek veya sıkı oluşuyla çok yakından ilgilidir. Bu nedenle örgü örerken iplik gerginliğine mutlak surette dikkat etmek; çok gevşek bırakmamak veya çok sıkmak gereklidir.Örgünün kalitesi; hem kullanılan ipliğe hemde ören kişiye bağlıdır

 

yakadan başlamalı anlatımlı  kolay bebek yelek modelleri

92 İlmek ile başlayıp 4 sıra haroşa örüyoruz 5.sırada 8 ilmek ilik ve düğme yeri için haroşa örüyoruz.Haroşadan sonra 1 artırıp 2 ilmeği topluyoruz böyle 5. sırayı tamamlıyoruz.(5.sırada açtığımız deliklere yeleğimizin ipini geçiriyoruz.)6.sırada haroşadan sonra 10 ilmek düz ör 1 ilmek artır 3 ilmek ör,1 ilmek artır.10 ilmek ör 1 ilmek ör 3 ilmek ör 1 ilmek artır.Böylece kol yerlerini ayarlamış oluyoruz.
Arkası için 30 ilmek düz örüp tekrar yukarıda anlattığımız kol ve ikinci ön kısmını tamamlıyoruz.7. sıraya geldiğimizde haroşaları ve düz ördüğümüz yerleri örüp artırdığımız yerden 1 önce ve bir sonrasında artırıyoruz,yani artırmaların ortasında kalan 3 ilmek artık 5 ilmek olacak şekilde 7. sırayı tamamlıyoruz. 8. sırada 7. sırada yaptığımızı yapıp kalan ilmek sayısını 7 ye çıkarıyoruz. 9. sırada tekrar düzleri düz artırmaları 3′ eindiriyoruz.Böyle bir tarafta 6 ilmek artırdıktan sonra istediğiniz renkli ipi araya koyabilirsiniz aynı işlemi onda da uyguluyoruz.Bir sıra renkli ip gittikten sonra araya tekrar 1 sıra krem koyup diğer sırada tekrar renkli ipi koyarsak farklı bir şekil ortaya çıkar.Resimde görüldüğü gibi birtarafta 2 artırma yaptıktan sonra kol kesimleri için ortadaki 3 ilmeklerin ortalarından ayarlayıp kol kesimlerini  3 sıra haroşa örüyoruz.Daha sonra kolları kesip 1 sıra düz örüyoruz.Sonra renkli ipimizi katıp ters taraftan örneği kuruyoruz.
Tersten renkli iple 4 sıra haroşa örüp 1 ilmek krem örmeden şişe alıyoruz 4 ilmek örüp 1 ilmek örmeden alıyoruz.İkinci sırada düz taraftan düz arka taraftan ters ,ön tarftan tekrar düz örüp bu defa yukarıda renkli iple yaptığımızı krem iple tekrarlıyoruzyeleğimizin boyuyeterince büyüklüğe geldiğinde 5 sıra haroşa örüp kesiyoruz.
KOLAY ÖRGÜ YELEK İÇİN İLİK AÇMAK
8 ilmek haroşadan iki ilmek örüp 2 ilmek topla 2 ilmek 1 topla ve 2 ilmeği tekrar ör.Böylece 6 haroşada kalıyor. o sırayı tekrar örüp tekrar oraya geldiğimizde kestiğimiz iki haroşanın ortasında  2 artırma yapıp tekrar 6 olan haroşanın sayısını 8 ‘e çıkarıyoruz,bu şekilde örmesi kolay yakadan başlamalı yeleğimizin düğme ilik deliği açılmış oluyor.
Bu örnek için 15 sırada bir ilik açılmıştır.
İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ İÇİN KULLANILAN MALZEME
2,5 Numara şiş
1 krem bebe yünü
1 yeşil bebe yünü
NOT;Bebek örgü yeleğinizin büyük olması için ,şiş numarasını yükseltebilirsiniz veya kalın yün ip kullanabilirsiniz.
BİLGİLER
tarafından 08 Şubat 2018 - 18:05 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 48.654 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Örgü Örnekleri
Örgü Örnekleri

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ
ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ..

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELLERİ Bu gün sizler için en güzel örgü bebek battaniyesi modellerini... [Devamı]

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı  Modelleri
En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenar..

En Güzel Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4... [Devamı]

Nakış Tasarımları  Videolu Anlatım
Nakış Tasarımları Videolu Anl..

https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/nakışş.mp4 https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/nakışşş.mp4 #gallery-5... [Devamı]

Örgü Ayakkabı ve Bot Yapımı
Örgü Ayakkabı ve Bot Yapımı..

https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/bot.mp4 https://www.kadinlarinsesi.com/wp-content/uploads/2017/04/ayakkabı.mp4 #gallery-6... [Devamı]