• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249
YENİ İĞNE OYASI HAVLU KENARLARI

YENİ İĞNE OYASI HAVLU KENARLARI

YENİ İĞNE OYASI HAVLU KENARLARI

İĞNE OYASI NEDİR türk danteli olarak bilinen ipek ipliği, pamuk ipliği, sentetik ipliği ve naylon iplikten yapılan el emeği göz nuru olan işlerdir biridir. Diğer tanımıyla ise iğne iplik ile oluşturulan üç boyutlu dantellere verilen addır.

Sponsor Bağlantılar

İğne oyasıgenel olarak eşarp kenarlarında yazma kenarlarında, namaz örtüsü kenarlarında seccade üzerinde, havlu kenarında, oda takımlarında, mendil kenarlarında, yatak örtülerinde hatta son zamanlarda takı  vs gibi bir çok yerde  kullanılmaktadır

iğne oyasının aslı ipek iplik kullanılarak yapılmaktadır fakat tercihler arasında pamuk iplik, sentetik iplik v.b iplik çeşitleri yer almaktadır.  bir çok ev hanımı tarafından   ev bütçesine katkı sağlamak amacıyla yada kızlarına çeyiz dizmek için de yoğun olarak tercih edilmektedir. İğne oyalarını hazır olarakta ala bileceğiniz gibi kendiniz yapmayı tercih edebilirsiniz. dilerseniz ücretli olarak iğne oyası yapan  bayanlarada yaptıra bilirsiniz.

İğne oyasının kullanım amacı günlük kıyafet yada ev eşyalarının şeklini en iyi şekilde yansıtması için kullanılır.

İğne oyasının kullanıldığı yerler

Yatak örtüleri – Havlular – Namaz örtüleri – Baş örtüsü/ Eşarp – Oda takımları – Abajurlar- Mendil kenarları – Seccade – Çakmak kılıfı-yemeni kenarları-takılar vsgibi yerlerde sıklıkla kullanılan bir el sanatıdır.

İĞNE OYASI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

yaparken eğer kullandığınız kumaş yazma ise yazmada büyük deliklerin açılması için iğnenin küçük olmasına dikkat edilmesi gerekir.

iğnenin elinize batmaması açısından iğne ucunun ince olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

ipi iğneye dolarken çift düğüm atılırsa oya hem daha dik durur hemde daha kolay şekil alır.

Makaralarınızı koyduğunuz çantanın içinde bir birine dolaşıp zarar görmemesi için kullandığınız kadar ip uzunluğunu belirledikten sonra makaranın üst tarafından geçirerek kesin.

Yaptığınız oyadan daha güzel sonuç alabilmek için düğümlerin sıkı ve sert olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Düğümlerinizi sıkı ve ser atarsanız oyanız kolalı gibi durur.

bu günde sizlere en yeni iğne oyası havlu kenarlarını sunuyoruz.kızlarınızın çeyizlerine mutlaka yapmak isteyeceğiniz iğne oyası havlu kenarları el havlusu banyo havlusu dilerseniz örnekleri küçülterek yemeni iğne oyası olarak tercih edebilirsiniz….

Sponsor Bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM